23 maja 2018 roku w siedzibie Stowarzyszenia „ Edukacja bez barier ” odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Mobilność zawodowa w parze z karierą”
w ramach projektu  FRSE „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz szkolenia kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+  sektora Kształcenie i Szkolenia Zawodowe. Partnerem Stowarzyszenia  w realizacji stażu zawodowego była włoska organizacja Sistema Turismo.

Młodzież szkół „PROFESJA”  odbywała staż zawodowy w Rimini w dniach od 03 marca do 25 marca 2018 r.

Przed wyjazdem do Włoch uczniowie wzięli udział w przygotowaniu językowym ( kurs języka włoskiego), kulturowym, pedagogiczno – psychologicznym, prawnym i zawodowym (w zawodach kucharz, kelner, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz fryzjer).

We Włoszech uczniowie odbywali praktykę zawodową w profesjonalnych przedsiębiorstwach zgodnie z zawodami,  których się uczą w Polsce.

Realizacja stażu w innym niż Polska kraju wpłynęła na rozwój zawodowy uczestników, a także osobisty i poszerzenie horyzontów światopoglądowych.

Młodzież poznała kulturę i tradycje Włoch, a zdobywając nowe doświadczenie, poznając nowe technologie, metody i formy pracy będzie mogła zaistnieć zawodowo nie tylko na polskim rynku pracy, ale także w innych krajach Europy.

Wartością dodaną przy podsumowaniu projektu jest fakt, iż odbyła się trzecia edycja Międzyszkolnego Konkursu „Znasz li ten kraj?...” w ramach obchodów Dni Kultury Europejskiej, którego głównym celem jest przybliżenie uczniom historii, tradycji i dorobku kulturowego krajów Unii Europejskiej w myśl hasła „Europa naszym wspólnym domem”. Nagrody dla laureatów w postaci ekart prezentowych EMPIK dla całej zwycięskiej grupy ufundował dyrektor włoskiej firmy Sistema Turismo  s.r.l. pan Luciano Donato Marino. Uczestnicy stażu zawodowego w Rimini kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych,  reprezentujący w konkursie Włochy, zainspirowali się kulturą i tradycjami tego państwa, przenosząc doświadczenia zdobyte na stażu, co zaowocowało zwycięstwem dla całej grupy. Takie doświadczenia pokazują, że warto zdobywać nowe umiejętności, aby w przyszłości móc się nimi dzielić z innymi koleżankami i kolegami ze szkoły.

W czasie spotkania wiceprezes Stowarzyszenia „ Edukacja bez barier” wręczyła uczestnikom zagranicznego stażu certyfikaty potwierdzające udział w stażu. Ponadto poinformowała, że otrzymają także Europass Mobilność, który potwierdzi europejską ścieżkę kształcenia.

Dwojgu wyróżniającym się uczestnikom (Dawidowi Krukowi kl. 3 TŻ, kształcącemu się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz Klaudii Komorskiej kl. 3 GA kształcącej się w gimnazjum w zawodzie kucharz ) za szczególne zaangażowanie podczas realizacji stażu zawodowego w ramach projektu “Mobilność zawodowa w parze z karierą” w Rimini w dniach 05 marca -
23 marca 2018r. wręczono dyplomy gratulacyjne i upominki przygotowane przez Stowarzyszenie  „ Edukacja bez barier” i Partnera włoską firmę Sistema Turismo.

Wszyscy uczniowie szkół „PROFESJA” wysłuchali osobistych relacji  uczestników ze stażu, którzy dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami, nabytymi umiejętnościami, a także zachęcali kolegów i koleżanki do brania udziału w takich i podobnych projektach. Cała społeczność szkolna oglądała prezentację multimedialną, która zawierała nie tylko treści dotyczące wykonywanych przez stażystów zawodów, ale także te które dotyczyły wycieczek  kulturowo - krajoznawczych we Włoszech.

NAPISZ DO NAS

Kreator formularzy by JoomlaShine

Drogi użytkowniku klikając przycisk  „Wyślij ” wyrażasz zgodę na przetwarzanie swojego adresu e-mail oraz nazwy w celu odpowiedzi na zadane pytanie.

Zgodnie ztreścią Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (EU) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektyw 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119/1 z 4.5.2016 r.)

Informuję, że Administratorem Pani/Pana danych osobowych będzie "PROFESJA” Ośrodek Kształcenia Zawodowego Iwona Wiśnik, 26-600 Radom, ul. Biznesowa 7. Pani/Pana dane osobowe będa przetwarzane tylko w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będa udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

KONTAKT

PROFESJA Ośrodek Kształcenia Zawodowego

ul. Biznesowa 7

26-600 Radom

(teren dawnych Zakł. Metalowych za sklepem LedaSport),

KURSY:   tel (48) 363 35 01

                  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SZKOŁY: tel: (48) 360 13 56

                  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WWW:      www.profesja.radom.pl