logo FE Wiedza Edukacja Rozwoj rgb 1 640x302  

 

Projekt pt
"Dziś zagraniczny staż - jutro wymarzona praca"

jest realizowany w ramach projektu systemowego
"Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo"
finansowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektora Kształcenie i Szkolenia Zawodowe.

 

 

Cel projektu

          Celem projektu jest przedwczesne kończenie nauki i zwalczanie niepowodzeń w edukacji. Stworzenie uczniom możliwości uzyskania zagranicznego stażu a także nauki języka obcego spowoduje ich rozwój edukacyjny i zawodowy, wzmocni poczucie własnej wartości oraz wiarę w sens edukacji dającej możliwości zdobycia zawodu a następnie pracy. Bardzo ważnym celem realizowanym w czasie stażu zagranicznego jest nauka języków obcych. Poprzez wprowadzenie języka włoskiego i doskonalenie języka angielskiego uczestnicy projektu rozwiną takie umiejętności jak możliwość komunikacji w językach państw UE oraz przedsiębiorczość w dalszych działaniach w zakresie edukacji zawodowej prowadzącej do zdobycia wymarzonej pracy. Znajomość języków obcych przyczyni się do zwiększenia mobilności zawodowej i przygotuje młodzież do profesjonalnego wykonywania zawodu.

          Ważnym aspektem kształcenia zawodowego jest umiejętność korzystania z TIK, które umożliwiają dostęp do najnowszych informacji z danej branży a korzystający z nich uczniowie mogą wykazać się kreatywnością i czerpać inspirację do dalszej pracy.

 

Uczestnicy projektu

          Uczestnikami projektu będą uczniowie w wieku 16 - 17 lat uczęszczający do Gimnazjum z oddziałami przysposabiającymi do pracy oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej szkół PROFESJA w Radomiu i Zwoleniu, kształcący się w zawodach: kucharz, fryzjer, cukiernik, sprzedawca, mechanik pojazdów samochodowych.

          Podkreślić należy, że uczestnicy projektu wezmą udział w doskonaleniu zawodowym zgodnie z europejskimi standardami, czego nie mogą zdobyć w szkole, wykorzystają w praktyce nowe poszukiwane na rynkach pracy umiejętności, nawiążą nowe znajomości, zwiększą mobilność, przyjmą postawy przedsiębiorcze, zdobędą kompetencje standardowe, nauczą sie pracować w zespole, poznają walory kulturowe Włoch.

Najważniejszymi kryteriami wyboru uczestników , którzy będą zakwalifikowani na staż są:
1. kandydat jest uczniem szkół OKZ Profesja w Radomiu lub w Zwoleniu,
2. kształci się w jednym z następujących zawodów: fryzjer, sprzedawca, kucharz, cukiernik, mechanik pojazdów samochodowych,
3. posiada pozytywne wyniki w nauce i dobre zachowanie,
4. posiada umiejętności pracy w zespole i pozytywną opinię wychowawcy,
5. jest uczniem kulturalnym, nie sprawiającym kłopotów wychowawczych.
Zostanie utworzona lista rezerwowa i procedura odwoławcza.
Rekrutację uczniów stanowić będzie wstępna analiza podań uczniów, którzy ubiegać się będą o staż, a następnie odbędzie się rozmowa kwalifikacyjna, w czasie której uczeń powinien wykazać się wiedzą w zakresie przedmiotów zawodowych oraz określą cele, które chcą zrealizować dzięki wiedzy i praktyce zdobytej w czasie stażu zagranicznego.

 

Okres realizacji projektu: 31 grudnia 2014r. - 30 grudnia 2015r.

 

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z wyjazdu uczniów do Rimini we Włoszech.

Link do raportu z wyjazdu uczniów do Rimini we Włoszech.

 

 

Gościmy

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

NAPISZ DO NAS

Kreator formularzy by JoomlaShine

Drogi użytkowniku klikając przycisk  „Wyślij ” wyrażasz zgodę na przetwarzanie swojego adresu e-mail oraz nazwy w celu odpowiedzi na zadane pytanie.

Zgodnie ztreścią Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (EU) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektyw 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119/1 z 4.5.2016 r.)

Informuję, że Administratorem Pani/Pana danych osobowych będzie "PROFESJA” Ośrodek Kształcenia Zawodowego Iwona Wiśnik, 26-600 Radom, ul. Biznesowa 7. Pani/Pana dane osobowe będa przetwarzane tylko w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będa udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

KONTAKT

PROFESJA Ośrodek Kształcenia Zawodowego

ul. Biznesowa 7

26-600 Radom

(teren dawnych Zakł. Metalowych za sklepem LedaSport),

KURSY:   tel (48) 363 35 01

                  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SZKOŁY: tel: (48) 360 13 56

                  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WWW:      www.profesja.radom.pl