Komunikaty

Drodzy  uczniowie i rodzice

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w szkołach Profesja  odbędzie się 04.09.2023 o godzinie 12.00

Komunikat (aktualizacja 26.01.2022r)
Drodzy  uczniowie i rodzice

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki podpisanym w dniu dzisiejszym tj. 26.01.2022 r. od 27 stycznia 2022 r. do 27 lutego 2022 r. uczniowie szkół podstawowych klas V-VIII i uczniowie szkół ponadpodstawowych przechodzą na naukę zdalną.

Bez zmian pozostają terminy rozpoczęcia i zakończenia ferii zimowych w województwie mazowieckim w roku szkolnym 2021/2022.

Informujemy uczniów przygotowujących się do egzaminu maturalnego, że mają możliwość uczestniczenia w konsultacjach indywidualnych z nauczycielem na terenie szkoły ( prosimy zgłaszać taką chęć poprzez platformę Teams do nauczycieli j. polskiego, j. angielskiego lub matematyki).

Zajęcia praktyczne młodocianych pracowników

Uczniowie wszystkich klas branżowych szkół I stopnia, będący młodocianymi pracownikami, będą realizowali zajęcia praktyczne u pracodawców w pełnym wymiarze godzin, o ile u pracodawcy nie występują zdarzenia, które ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną mogą zagrozić zdrowiu młodocianego pracownika.

Podstawa prawna

Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Komunikat (aktualizacja 07.01.2022r)
Drodzy  uczniowie i rodzice

zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 10 stycznia 2022 r. uczniowie wracają do nauki w trybie stacjonarnym. Organizacja pracy w szkołach i placówkach na terenie całego kraju powinna odbywać się w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa (komunikat https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/powrot-uczniow-do-nauki-stacjonarnej-od-10-stycznia-2022-r ).

Komunikat (aktualizacja 07.01.2022r)
Drodzy  uczniowie i rodzice

W związku z odnotowywanymi w województwie mazowieckim przypadkami wścieklizny wśród zwierząt wolno żyjących (m.in. lisów, nietoperzy, saren itp.) oraz domowych (np. kotów) zwracamy uwagę na zachowanie zasad bezpieczeństwa.

Objawy wścieklizny u zwierząt: nietypowe zachowanie – łagodne zwierzęta stają się złośliwe a agresywne spokojniejsze; wzmożona nerwowość oraz niepokój; ślinotok; porażenie

Objawy wścieklizny u ludzi: ból głowy, gorączka, zaburzenia świadomości, wodowstręt, śmierć w wyniku uduszenia

więcej informacji:

Wojewódzki Inspektora Weterynarii z/s w Siedlcach

Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie

Drodzy  uczniowie i rodzice

Informujemy, że w poniedziałek, 13 grudnia 2021 Minister Edukacji i Nauki podpisał rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r. zajęcia w szkołach Profesja będą prowadzone w trybie zdalnym.

Uczniowie wszystkich klas branżowych szkół I stopnia, którzy są młodocianymi pracownikami (dotyczy klas 1BS, 2BS, 3BSG, 3BSP ) będą realizowali zajęcia praktyczne u pracodawców w pełnym wymiarze godzin, o ile u pracodawcy nie występują zdarzenia, które ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną mogą zagrozić zdrowiu młodocianego pracownika.

Komunikat ( aktualizacja 08.11.2021r. )

Szanowni Państwo,


informujemy, dotychczasowa ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od dnia 1 listopada 2021 r. zastąpiona została telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne,a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

 

Dyrekcja szkół Profesja


Komunikat ( aktualizacja 05.11.2021r. )

Drodzy Uczniowie i Rodzice,

w dniu 29 października 2021 r. ukazało się Rozporządzenie Rady Ministrów zobowiązujące uczniów  i wszystkich pracowników do zakrywania maseczką ust i nosa w czasie przerw międzylekcyjnych.

Przypominamy o  zachowania reżimu sanitarnego i zasad DDM przez uczniów w czasie pobytu w szkole.

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 28 października 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (dziennikustaw.gov.pl)

 

Dyrekcja szkół Profesja


Komunikat ( aktualizacja 30.08.2021r. )

Drodzy Uczniowie i Rodzice,

W związku z informacją przekazaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki prezentujemy informacje na temat organizacji szczepień dla uczniów przeciw COVID-19.
Akcja szczepień przeprowadzona zostanie wg poniższego harmonogramu:

1. W 1 tygodniu ( w dniach 1-5.09.2021r.) odbędzie się tydzień informacyjny w celu przekazania informacji na temat szczepień.
2. W 2 tygodniu (06.09- 12.09) będą zbierane od Państwa deklaracje/zgody na szczepienia dzieci. W zależności od ilości chętnych, szczepienie zorganizowane będzie albo w przychodni albo w szkole. Jednocześnie zaznaczam, że członkowie rodziny dziecka również mogą wziąć udział w szczepieniu. Warunek- członkowie rodziny muszą posiadać skierowanie.
3.W 3 tygodniu (13.09-19.09) szczepionki będą podawane w ustalonym punkcie szczepień.
Przypominam, że udział w szczepieniach jest dobrowolny.

 

Dodatkowo inforumjemy,że 3.09.2021 o  godzinie 18.00 pod linkiem YouTube  odbędzie się konferencja on-line dla zainteresowanych rodziców  dotycząca szczepień dla dzieci od 12 roku życia. Jeśli  mają Państwo wątpliwości związane ze szczepieniami  dzieci GIS  udostępnił specjalny  adres mailowy  szczepienia-dzieci@gis.gov.pl , na który rodziece i opiekunowie mogą wysyłać pytania związane ze szczepieniami.

Dyrekcja szkół Profesja